eviz
09 آذر 1401 - 11:58

امام جمعه قزوین:پیاده‌روی اربعین سبب تقویت جبهه مقاومت شد

امام جمعه قزوین گفت: پیاده‌روی باشکوه اربعین سبب تقویت جبهه مقاومت و جمع شدن بساط آمریکایی‌ها در منطقه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در مراسم تجلیل از کارکنان راهداری خدمت‌رسان به اربعین حسینی که در سالن اجتماعات اداره‌کل راهداری استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین و منسجم‌ترین راهپیمایی تاریخ است و شکوه اتحاد و همدلی مسلمانان و عاشقان مکتب حسینی را به رخ دشمنان ما می‌کشد.

وی اضافه کرد: پیاده‌روی اربعین مانند جویبار کوچکی از دل روستاها و شهرهای ما آغاز می‌شود و بعد این جویبارها به رودخانه‌ها تبدیل شده و رودخانه‌ها هم در کربلا به اقیانوس تبدیل می‌شوند که می‌تواند همه توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مسلمان را در خود ببلعد و البته اطمینان داریم که این اقیانوس از کربلا هم گذشته و به قدس خواهد رسید.

عابدینی ادامه داد: این راهپیمایی بزرگ تا زمانی که مدعیان تمدن منحط آمریکایی و غربی‌ سقوط کنند، سال به سال باشکوه‌تر از قبل برگزار خواهد شد و رجای واثق داریم که این حرکت بزرگ اسلامی و مردمی می‌تواند یکی از استوانه‌های قیام منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از صحبت‌‌های خود با اشاره به مسابقه دیشب ایران و آمریکا در جام‌ جهانی فوتبال گفت: واقعیت این است که ما در زمین‌‌های حقیقی به آمریکا زیاد گل زدیم و بزرگ‌ترین گلی که به دروازه آنها وارد کردیم، همین پیاده‌روی باشکوه اربعین است که منجر به تقویت جبهه مقاومت و جمع شدن بساط آمریکایی‌ها در منطقه شده است.

عابدینی توحش را جوهر فرهنگ و تمدن آمریکایی دانست و افزود: جنگ، خونریزی و به آتش کشیدن انسان‌‌ها و نژادهای مختلف شاکله‌های اصلی فرهنگ آمریکایی هستند که امروز هم به عامل اصلی جنگ و ناامنی در دنیا تبدیل شده است. امیدواریم با حرکت بزرگ اربعین بتوانیم این تمدن وحشی و خونخوار را از سر راه بشریت برداریم.

700 اتوبوس زائران اربعینی استان قزوین را به مرزها بردند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هم در این مراسم با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در اربعین امسال طرح خدمات اربعینی راهداری اجرایی شد، گفت: ناوگان جاده‌ای استان قزوین در اربعین امسال 16 هزار نفر زائر را از استان قزوین به مقصد مرزهای ایران و عراق جابه‌جا کرد و نقش بزرگی را در شکل‌گیری راه‌پیمایی اربعین ایفا کرد.

جواد حق‌لطفی با اشاره به به‌کارگیری 700 دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران هم‌استانی اضافه کرد: در کنار این 25 دستگاه اتوبوس ما هم در مرز مهران مستقر شده بودند تا به زائران اربعین خدمات ارائه دهند و همچنین در طول ایام اربعین 44 شرکت اتوبوسرانی و حمل‌ونقل مشغول خدمات‌رسانی به زائران بودند.

وی ادامه داد: در اربعین امسال 100 نفر از کارکنان اداره‌کل راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای استان قزوین به مرز مهران رفتند و حدود 3 هفته در این مرز به زائران خدمت‌رسانی کرده و مشغول کار نقل و انتقال زائران بین موکب‌های مختلف بودند که این کار برای نخستین بار در راهداری استان قزوین اتفاق افتاد و امیدواریم در سال آینده با عده بیشتری انجام شود.

حق‌لطفی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار کارگروه مشترک بین موکب‌ها و اداره‌کل راهداری استان قزوین شکل گرفت تا حداکثر هماهنگی بین موکب‌داران و نیروهای راهداری برای خدمت‌رسانی به زوار حسینی شکل بگیرد.

وی با ذکر اینکه امروز راهداری استان قزوین تعامل خوبی با نیروهای مردمی و هیئت‌های مذهبی دارد، یادآور شد: اگر از ظرفیت مردم برای فرهنگ‌سازی امور مربوط به راهداری استفاده کنیم، تصادفات و سوانح رانندگی به حداقل خواهد رسید و ما این تجربه را در نوروز 1401 داشتیم و امیدواریم در سایر ابعاد هم بتوانیم از توان بی‌انتهای مردم بهره ببریم.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم از 100 نفر از کارکنان راهداری خدمت‌رسان در پیاده‌روی اربعین با حضور داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی تقدیر شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889906