eviz
09 آذر 1401 - 22:06

فلسفه اصلی تشکیل بنیاد شهید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

تبریز- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: فلسفه اصلی تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، جابر ابوالفتح زاده شامگاه امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از همسران شاهد تبریز که در تقارن با سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در تالار معلم این کلانشهر برگزار شد، با تبریک این عید خجسته گفت: سالروز ولادت عقیله العرب، در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است و بر همین اساس، فرا رسیدن این روز فرخنده و این مناسبت را به همسران محترمه شهیدان والامقام تبریک می‌گوئیم که نوعاً از اوان جوانی، پرستار یادگاران شهدا شدند.

وی افزود: در برابر همسران معظم شهدا سر تعظیم فرود می‌آوریم که هم فراق شهدا را تحمل کردند و هم متقبّل زحمت‌های فراوانِ تربیت یادگاران شهدا شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ادامه داد: در سایۀ تربیتِ شایستۀ همسران بزرگوار شهدا، یادگاران شهیدان امروز به عناصر مفید و مؤثر در عرصه‌های مختلف جامعه تبدیل شده اند.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد وقفه در گردهمایی‌های ادواریِ همسران معظم شاهد شده بود، گفت: همایش امروز که بعد از ۲ سه سال وقفه برگزار می‌شود، هم گامی در جهت تکریم این اسوه‌های ایثار و استقامت است و هم این که توفیق تازه کردن دیدارها را پدید آورد.

ابوالفتح زاده افزود: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تمام وجود در خدمت جامعۀ ایثارگری هستیم و این انتظار را داریم که ایثارگران معظم نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران را مأمنی برای تداوم راه و اهداف شهدا بدانند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جامعۀ ایثارگری نباید به معنیِ ارائه صرفاً خدمات مادّی تعبیر شود، گفت: هیچ نوع خدمت مادّی نمی‌تواند جبران کنندۀ ذرّه ای از ایثارگری ایثارگران معظم در ایام سخت جهاد و شهادت باشد.

وی با بیان این مطلب که مبادا مسائل حاشیه‌ای ما را از حرکت در مسیر آرمان والای شهدا بازدارد، تاکید کرد: در زمان حاضر نیازمند اتحاد برای ادامۀ باصلابت راه شهدا هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: هرچند فلسفۀ اصلی تشکیل بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است اما درخواست ما از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران معزّز این است که ارتباط خود را چه با ستاد استانی بنیاد و چه با ادارات بنیاد در شهرستان‌های استان بیشتر کنند و اطمینان داشته باشند مسائل معیشتی، از چشم بنیاد دور نیست.

ابوالفتح زاده با تاکید بر اینکه اهداف و آرمان‌های شهدا جلوی دیدگان همه است، افزود: از درگاه خدا، توفیق ادامه راه شهدا را مسالت می‌کنیم چراکه خود را در مقابل خانواده‌های شهدا و در مقابل آرمان‌های شهدا مسئول می‌دانیم.

وی گفت: در کنار تمنّای توفیقِ ادامۀ راه شهدا و حفظ آرمان‌های ایشان، از خدا می‌خواهیم کمک کند تا افرادی باشیم که خانواده‌های معظم شهدا را به خوبی مورد تکریم قرار می‌دهیم.

در این همایش که در حضور آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم نمایندۀ ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد، به صورت نمادین از ۵ همسرِ شهیدِ والامقام تبریز که مفتخر به در تن داشتن جامۀ سپیدِ پرستاری نیز هستند، تجلیل به عمل آمد ضمن اینکه همۀ قریب به ۷۰۰ همسرِ شهیدِ والامقامِ مدعو به همایش نیز با دریافت لوح‌های سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890803